Získate prístup do skúšobnej verzie a firemnej administrácie Seduo na 21 dní zadarmo a bez záväzkov. Radi vám ho aj individuálne predstavíme a poradíme, ako z neho vyťažiť maximum. Môžete nám napísať alebo rovno zavolať.
10 pohľadov na úspech: to najlepšie od najlepších
VIP VÝBERKurzom sprevádza Šimon Pánek, Adela Vinczeová (Banášová), Tomáš Etzler, Radek Jaroš, Marian Jelínek, Jan Hřebejk a Vladimír Beneš
Hřebejk. Jelínek. Beneš. Vinczeová. Jaroš. Etzler. Pánek... To najlepšie z kurzov inšpiratívnych osobností na Seduo v jednom! Čo je úspech? Ako dosiahnuť svojich cieľov? Ako prekonať prekážky a nestratiť motiváciu? Odhaľte tajomstvo úspešných. Celý popisok
To najlepšie z kurzov inšpiratívnych osobností na Seduo v jednom!
- Režisér Jan Hřebejk vám na príbehu filmu „Musíme si pomáhať“ ponúkne svoj pohlaď na úspech.
- Prečo úspešná moderátorka Adela Vinzceová vníma úspech "iba" ako bonus?
- Povýšenie podľa neurochirurga Vladimíra Beneša nemusí znamenať úspech a spokojnosť.
- Aká životná príležitosť doviedla k úspechu novinára Tomáša Etzlera?
- Podľa kouča Mariana Jelínka je dostávať sa do flow jednou z ciest k úspechu. Jak na to?
- Prečo je dôležité presunúť sa z role obeti do role tvorca, vám ukáže lektorka Janka Chudlíková.
- Bývalá manažérka Ivana Molnárová vám zase povie, v čom je pre úspech dôležitá spätná väzba.
- Horolezec Radek Jaroš vám pripomenie, že vrchol je iba polovica cesty.
- A so Šimonom Pánkom sa pozriete na to, ako je dôležité hľadať svoj vnútorný kompas.
Osnova kurzu
Všetky lekcie sú prístupné11 lekcií · 1:01 hod
Spoluzakladateľ a riaditeľ humanitárnej organizácie
Šimon Pánek začínal s pomocou do vojenských oblastí ako dobrovoľník a dobrodruh. Stal sa študentským vodcom v roku 89, ktorý namiesto politiky či podnikania venoval svoju energiu do budovania „továrne na dobro“ ako je Človek v tiesni niekedy nazývaný. Postupne vybudoval dnes najväčšiu humanitárnu organizáciu v strednej Európe, ktorá sa z partie kamarátov stala neziskovou medzinárodnou „firmou“ s takmer dvoma tisícmi zamestnancov a rozpočtom blížiacim sa 2,5 miliardám korún.
Televízna a rozhlasová moderátorka
Adela Vinczeová (rodená Banášová) vyštudovala odbor kulturológia na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Najprv moderovala v slovenskom Fun Radiu. Do povedomia divákov sa ale dostala predovšetkým moderovaním troch sérií hudobnej súťaže Slovensko hľadá Superstar. Nasledovala tanečná súťaž Let´s Dance (obdoba českej StarDance). Účinkovala aj ako porotkyňa v programe Slovensko má talent.
V rokoch 2010/2011 uvádzala svoj program Adela show. Aktuálne sa na televíznych obrazovkách objavuje ako moderátorka talkshow Trochu inak s Adelou a hudobného programu Chart show.
Je najúspešnejšou účastníčkou v doterajšej histórii diváckej ankety Osobnosť televíznej obrazovky (OTO).
novinár, spolupracovník CNN
Tomáš Etzler je predovšetkým novinár, ale aj telocvikár, zemepisec, robotník v koksovni, natierač komínov, dramaturg hudobne zábavných programov, umývač okien, upratovač, stavebný robotník, ošetrovateľ, čašník, editor správ, zahraničný spravodajca, kameraman, strihač, vojnový spravodajca, filmový režisér, rečník, moderátor, spisovateľ ...
Tomáš Etzler je predovšetkým novinár. Sedem rokov pôsobil ako stály spravodajca Českej televízie v Číne, pred tým strávil sedem rokov vo válečných a iných krízových zónach ako redaktor CNN. Pracoval vo viac než šesťdesiatich krajinách sveta, získal za svoju prácu niekoľko medzinárodných ocenení, vrátane ceny Emmy. V minulom roku dokončil dokumentárny film Nebe, tento rok mu vyjde druhá kniha “Co jsem to proboha udělal?”. Žije v Prahe, miluje svoje deti Lucii.
himálajsky horolezec
Radek je najúspešnejší český himálajsky profesionálny horolezec. Špecialista na expedície s malým počtom členov. Výstupy absolvuje výhradne bez použitia kyslíkového prístroja a pomocou výškových nosičov. V roku 2014 Radek úspešne vystúpil na poslednú, štrnástu osemtisícovku – K2 a zapísal sa do siene slávy svetového horolezectva. Stal saprvým Čechom a iba 15. človekom na svete, ktorý týmto spôsobom získal Korunu Himálají. Radek je aj autorom a spoluautorom niekoľkých kníh. Z každej zo svojich osemtisícoviek má Radek Jaroš spracované dokumenty. V roku 2015 vznikol dokumentárny film Cesta hore.
hokejový tréner, kouč a pedagóg
Marian sa ako hokejový tréner okrem iného preslávil aj dlhoročnou spoluprácou s Jaromírom Jágrom. Medzi jeho najväčšie trénerské hokejové úspechy sa zaraďuje zlatá medaila z MS v roku 2005 vo Viedni a dva majstrovské tituly s pražskou Spartou. Ako tréner potom pôsobil šesť rokov v Nemecku, pri českom národnom tíme dvadsaťročných v Liberci, Mladej Boleslavi a Českých Budejoviciach. Dokončil doktorát z kinantropológie (veda o pohybe) a v roku 2015 získal druhý doktorát zo športovej psychológie. Svoje mnohoročné skúsenosti z vrcholového športu využíva pri inšpiratívnych prednáškach pre manažérov, na vysokých školách, konferenciách v Čechách a v zahraničí, ale aj v rámci osobného koučovania. Je garantom odboru Manažérskej psychológie na Newton University. Individuálne spolupracuje s mnohými vrcholovými športovcami a tímami. Je autorom či spoluautorom trinástich kníh.
režisér
Jan Hřebejk je český filmový, televízny a divadelný režisér. Vyštudoval Akademické gymnázium v Prahe a v roku 1991 scénaristiku a dramaturgiu na FAMU. Zaoberá sa filmovou, televíznou a divadelnou réžiou. Za svoje filmy získal doteraz trikrát Českého leva, a to za tituly Horem pádem, Musíme si pomáhať (nominácia na Oscara za najlepší cudzojazyčný film) a Šakalí léta.
neurochirurg
Vladimír Beneš je český lekár, špecializáciou neurochirurg, v rokoch 1997–2020 prednosta Neurochirurgickej (neskôr Neurochirurgickej a neuroonkologickej) kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe a 1. LF UK. Pôsobí tiež vo funkcii predsedu Českej neurochirurgickej spoločnosti a v rokoch 2011–2015 bol prezidentom Európskej asociácie neurochirurgických spoločností. Od roku 1998 zároveň vedie subkatedru neurochirurgie na Inštitúte postgraduálneho vzdelávania v zdravotníctve (IPVZ). Jeho otec, profesor Vladimír Beneš, DrSc., bol tiež neurochirurg, rovnako ako ním je jeho syn, docent Vladimír Beneš. V roku 2023 bol pri príležitosti štátneho sviatku 28. októbra vyznamenaný medailou Za zásluhy 1. stupňa v oblasti vedy.
92 %
Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom
Potvrdzujem - to najlepšie od najlepších
Velmi zajímavé, skvělý výběr osobností.
Zajímavý průřez zkušenostmi, věřím, že to bude mít pokračování 😉🤘👋