Získate prístup do skúšobnej verzie a firemnej administrácie Seduo na 21 dní zadarmo a bez záväzkov. Radi vám ho aj individuálne predstavíme a poradíme, ako z neho vyťažiť maximum. Môžete nám napísať alebo rovno zavolať.
Talent management generácie Y
Kurzom sprevádza Gabriela Potočková
Spoznajte nastupujúcu generáciu dnešného sveta práce. A naučte sa, ako jej talent získavať, riadiť a ako ho udržať!
Vedeli ste, že prvýkrát v histórii dnes spolupracujú súčasne až 4 generácie? Na pracovnom trhu začína čím ďalej väčší priestor zaberať tzv. generácia Y (narodení 1980-2000), ktorá bude do roku 2025 tvoriť až 75 % pracovnej sily.
Ako s touto generáciou pracovať? Ako do svojej firmy získať tie najväčšie talenty tejto generácie? A hlavne, ako si ich vo firme udržať? Nový kurz od Gabriely Potočkovej vás zoznámi s generáciou Y - a naučí vás s ňou pracovať. Dozviete sa, aká generácia Y je, čo robí a čo hovorí. Nie na základe obrazu v médiách, ale podľa výskumov, štatistík a reálnych skúseností.
Kurz vám ukáže, ako:
- k vám do firmy získať talenty generácie Y,
- využiť tie správne benefity v spojení s kariérami generácie Y,
- mladé „ypsilony“ rozvíjať a vzdelávať a aké nástroje k tomu môžete využiť,
- pracovníkov generácie Y správne motivovať, aby z vašej firmy hromadne neodchádzali, sotva ich všetko naučíte,
- správne uchopiť pre generáciu Y takmer magické slová zmena a výzva k vášmu prospechu,
- tejto často negatívne vnímanej generácii porozumieť a vďaka tomu obmedziť konflikty na pracovisku.
Súčasťou kurzu sú tiež bohaté študijné materiály, obsahujúce nielen worksheety, vhodne doplňujúce obsah kurzu, ale aj odkazy na ďalšie zaujímavé články, videá či knihy, týkajúce sa talent managementu generácie Y.
Osnova kurzu
Všetky lekcie sú prístupné15 lekcií · 1:07 hod
Otvoriť všetky kapitoly Zavrieť všetky kapitolyPartner Akadémie Orlita, leader programu BeEager
Gabriela je konzultantom a partnerom Akademie Orlita, s.r.o., od roku 2011. Má študijné aj pracovné skúsenosti z USA, Veľkej Británie a Južnej Kórey. Zameriava sa na oblasť talent managementu a vychovávanie lídrov, jej špecialitou je veková skupina spadajúca do generácie Y. Zaoberá sa otázkou, prečo sa často z talentovaných absolventov plných ideálov stávajú zamestnanci – šedé myšky, ktoré k sklamaniu svojho zamestnávateľa svoj potenciál nikdy nenaplnia. Je hlavou i srdcom programu BeEager alebo Čo ťa v škole nenaučia. Z krátkodobého projektu je dnes fenomén, ktorého sa účastnia nielen študenti a absolventi škôl, ale aj úspešní podnikatelia či top manažéri českých aj nadnárodných firiem. Pôsobí na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne, kde študuje doktorandský program so zameraním na talent management generácie Y.
89 %
Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom
kurz by chcelo trošku aktualizovať, príspevky , na ktoré sa da kliknuť su už viac ako 10 rokov stare. Generacia Y už viac menej nie je ani vo veku vysokoškolakov aj to by bolo fajn nejako aktualizovať
Veľmi kvalitný, výborný a hodnotný kurz odrážajúci realitu. Je na zamyslenie sa prepracovania systému vzdelávania ako v ČR, tak aj v SR. Je utópia učiť deti o ich výnimočnosti. Svet patrí všetkým, človek sám o sebe nie je nič, potrebuje žiť v spoločnosti, kde vždy od pradávnych dôb existovala a vždy bude existovať nejaká určitá hierarchia. Namiesto jedinečnosti a tým dosahovania cieľa pýchy by mali rodiny a školy vychovávať a vzdelávať detí smerom k pokore. Veď ani Sparta či Slovan nevyhrajú dnes 1:0, ďalší zápas 2:0, nasledujúci 3:0, o týždeň 4:0 a na konci ročníka 30:0. Tak ani generácia Y, generácia Z a každá ďalšia nebude mať vždy s pribúdajúcim časom vyšší level, viac bodov, lepší čas. Zbieranie skúseností byť vo firme do päť rokov napokon končí tak, že ani po rokoch nevie taký človek, kde je jeho prístav, čo ho baví, napĺňa. Svet však svojim vývojom smeruje niekam inam. Technológie napredujú, umelá inteligencia už teraz nahrádza ľudskú silu, ľudí na planéte pribúda. Nebude práca pre všetkých, v roku 2035 tu bude úplne iné prostredie, ako je tomu dnes. Nielen to pracovné. Ďakujem.
Ne všechny generalizované informace o generaci Y mi přijdou reálné. Možná trochu vybočuji z vlastní generace, ale mnoho věcí, která údajně má nalákat generaci Y k setrvání u dané firmy, či vůbec k nástupu, do této firmy, by mě spíše směrovala opačným směrem. Pokud takto svět vidí naši generaci, je to opravdu k pláči. Hodně charakteristik mi připadalo pravdivé spíš o generaci Z. Ale jak říkám, možná tak opravdu platí, jen ne zcela o mě, mnoho věcí dost možná neodpovídá, jelikož jsem holka z vesnice a technologie na mě měli vliv až na střední škole.