Získate prístup do skúšobnej verzie a firemnej administrácie Seduo na 21 dní zadarmo a bez záväzkov. Radi vám ho aj individuálne predstavíme a poradíme, ako z neho vyťažiť maximum. Môžete nám napísať alebo rovno zavolať.
Anatómia správneho rozhodovania
Kurzom sprevádza Cyril Höschl
Zlé rozhodnutia nám môžu pokaziť kariéru, zhoršiť naše vzťahy alebo nás napríklad zbytočne pripraviť o peniaze. Vyhnite sa pasciam, do ktorých často vkročíme, keď sa rozhodujeme. Celý popisok
Rozhodovacie procesy sú dôležité pre každého z nás. Ovplyvňujú naše životy, a preto je dobré sa v nich vyznať. Správne sa rozhodovať ale nie je možné bez porozumenia tomu, ako naše rozhodovanie prebieha.
Tento kurz sa preto prakticky venuje tomu, čo sa deje počas rozhodovania.
Dozviete sa:
- Ako je naše správanie ovplyvňované psychologickými skresleniami,
- ako ho ovplyvňuje naše myslenie,
- aký typ človeka vo vzťahu k rozhodovaniu ste.
Poznatky lektor dokladá na množstve vedeckých experimentov.
Každú tému ilustruje na zrozumiteľných príkladoch.
Osnova kurzu
Všetky lekcie sú prístupné10 lekcií · 46 min
Otvoriť všetky kapitoly Zavrieť všetky kapitolypsychiater a vysokoškolský pedagóg
Cyril Höschl je psychiater, výskumník, popularizátor vedy a vysokoškolský pedagóg. Po zamatovej revolúcii bol prvým slobodne zvoleným dekanom 3. lekárskej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe (1990–1997). Od r. 1990 bol prednostom Kliniky psychiatrie a lekárskej psychológie 3. LF UK v Prahe (do r. 2020) a riaditeľom Psychiatrického centra Praha, ktoré sa od roku 2015 transformovalo na Národný ústav duševného zdravia v Klecanoch (do r. 2021). V rokoch 2007–2008 bol prezidentom Európskej psychiatrickej asociácie (EPA) a 2008–2009 prezidentom Federácie európskych lekárskych akadémií (FEAM). Pôsobil aj ako viceprezident Európskej školy klinického výskumu vo Viedni a v r. 2008 získal ocenenie Česká hlava.
94 %
Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom
Ďakujem. Veľmi dobre odprezentované. Príklady sú poučné. Za mňa 6*.
super
Velmi inspirativní připomenutí, jak je možná svoboda volby omezena našimi předpoklady, případně návnadami druhé strany, abychom se nakonec předpokládaně rozhodli “svobodně”.